Poşet İmalatı Nasıl Yapılır?

Birçok amaç için kullanılan poşetler kimyasal malzemelerden üretilmekte olup poşet imalatı genellikle poliüretan malzeme ile gerçekleştirilmektedir. Farklı renklerde ve şekillerde üretilen poşetlerin müşteriler tarafından farklı amaçlar için kullanıldığı görülmektedir. Ebatları ve dayanıklılığı poşetlerin kullanım alanlarını belirlemektedir. Mesela çöp poşetleri genel itibari ile büyük boy olmakla birlikte saklama poşetlerinin ebatları küçüktür.

Poşetlerin dayanıklılığı çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Kese tarzı kâğıt ürünlere nazaran daha dayanıklı olan poşet imalatı aşamasında baskılı ve baskısız modellerin tercih edildiği görülebilmektedir. Birçok açıdan müşterilerin beklentilerine göre üretilen poşetlerin çanta gibi kullanıldığı da görülmektedir. Kolay yırtılmaması çabuk şekil alması da poşetlerin yaygın kullanılmasına neden olmuştur. İmalat tekniklerindeki gelişmenin bir sonucu olarak üretim bantlarında aynı anda binlerce ürün üretilerek kullanıma sunulabilmektedir.

poşet imalatı

E poşetçi

Her işin internet ortamına taşındığı bir dünyada poşet imalatı için de internet siteleri faaliyet göstermektedir. İnternet sayesinde, branda, bez poşet, maske gibi farklı türden ürünlerin de üretimini temin edebilirsiniz. Elektronik olarak bu işi yapan internet siteleri aynı zamanda sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına tasarım süreçlerinde de aktif rol oynamaktadır. Müşteriler istedikleri tasarımları internet üzerinden yaparak kendi istedikleri tasarımı meydana getirebilmektedirler. İsterlerse yaptıracakları ürünlerin üzerine baskı yaparak da kendi firmalarını daha iyi temsil edebilmektedirler.

Elektronik ortamda böyle bir sipariş oluşturmak ve ürün temin etmek çok kolaydır. Kolaylığının yanı sıra maliyet açısından da avantajlar sunar. İnternet ortamının rekabetçi doğası nedeniyle çok sayıda firma farklı maliyet avantajları ile müşterilerin karşısına çıkmaktadır. Müşterilerin beklentilerini en ekonomik olarak yerine getirmek için hızlı üretim teknikleri ile ürünleri sizlere kargo ile teslim etmektedirler.

Poşet imalatçısı

Bu ürünlerin üretiminde genellikle seri üretim bantları devreye girer. Bu seri üretim bantları sayesinde uzun sürecek işlemler kısa sürelerde gerçekleştirilebilmektedir. İmalat aşamasında öncelikle ham madde karıştırılarak üretime hazır hale getirilir. Sonraki aşamada hazırlanan ham madde rulo haline gelecek şekilde inceltilir. Rulo haline gelen bu ürüne eğer müşteri baskı istemiş ise baskı uygulanır. Son aşama kesim aşaması olup bu aşamada ürünlerin kesilerek son hale getirilmesi sağlanır.

Birçok büyük üreticisi son teknoloji araçlar ile bu türden bir üretim tekniği uygulamaktadır. Dijital baskı tekniklerinin de önem kazandığı bu aşamada kaliteli baskılı poşet ürünleri üretilebilmektedir. Müşterinin istediği renkler ve ebatlarda ürünler bu şekilde ortaya çıkarılmaktadır. Böylelikle müşterinin en ekonomik koşullarda en kaliteli ürünleri hızlı bir şekilde temin etmesi sağlanmış olur.  

Poşet üretim

Plastik ürünleri üreten firmaların genellikle bu işi yaptığı göz önüne alınırsa plastik kalıp makinelerinin de bu üretim süreçlerinde önem kazandığı görülmektedir. Üreticiler ve poşet imalatı yapan firmalar plastik malzemeden istenen boyut ve incelikte bu ürünler üreterek müşterilerinin taleplerine hızlı bir şekilde cevap verebilirler. Plastik dışında da örneğin bez ham maddeden de bu tür ürünler hazırlanabilmektedir.

Endüstri tekniklerinin yaygınlaşması ile birlikte devasa baskılı poşet imalat tesisleri ve robotik üretim teknikleri ile aynı anda binlerce ürün üretim bandından çıkmaktadır. Bu sayede de firmaların ihtiyaç duyduğu ve hızlı bir şekilde karşılanması gereken üretim ihtiyacı karşılanmaktadır. Ülkemizde her gün tonlarca plastik atık ve poşet kullanımı olduğundan dolayı üretim tesislerine önemli görevler düşmektedir. Her gün artan talebe yetişebilmek için yeni üretim teknikleri ve yeni teknolojiler de işin içine girdiğinden dolayı dijital baskı ve üretim teknikleri de kullanılabilmektedir.

Poşet imalatı yapan firmalar

Ülkemizde çok sayıda imalatçı bu işi yaparak müşterilerin beklentilerini hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Bu sektörde merdiven altı olarak tabir edilen firmalar da bulunmakla birlikte devasa üretim tesislerine sahip firmalar da vardır. İmalat aşamasında müşterilerin beklentilerini dikkate alarak hizmet veren bu firmaların dijital baskı teknikleri ile kaliteli ve hızlı baskı yapabildikleri de bilinmektedir.

Sektörde hizmet veren firmalar genellikle internet üzerinden de hizmet vererek müşterilerin taleplerine yetişmeye çalışmaktadırlar. Müşteriler internet üzerinden tasarım süreçlerine dâhil olarak istedikleri ürünlerin siparişlerini verebilmektedirler. Eskisi gibi fiziksel üretim tesislerine gitmeden istediğiniz ürünleri sipariş verebilirsiniz. Üstelik çok sayıda farklı tasarım seçeneğinden birisini tercih ederek sizler de kolay bir şekilde ürün siparişi verebilirsiniz.

Poşet İmalatı fiyatları

Bu ürünlerin imalatı aşamasında seri üretim teknikleri işin içine girmektedir. Seri üretim teknikleri sayesinde çok sayıda ürün aynı anda basılabildiğinden dolayı maliyetler oldukça aşağıya çekilebilmektedir. Ürün siparişi veren firmalar genellikle bu durumun farkında olarak toptan üretim siparişi verirler. Böylelikle ürün başına düşen maliyet de azalmış olur.

Ürünlerin maliyetlendirilmesi de ürün ebatları, ürünlerin tasarımları ve ürünleri kalitesi de önem kazanmaktadır. Farklı malzemeden imal edilen ürünlerin maliyetleri de değişebilmektedir. Ayrıca baskı kalitesi, kalınlık gibi etkenler maliyeti etkileyen diğer unsurlar arasındadır. Ürün talebinde bulunan müşteriler ya da firmalar bu durumların farkında olarak istedikleri ürün siparişini firma ile görüşerek verebilmektedirler.

Firmamız internet üzerinden sipariş verebilmenize imkân vermekte olup, isterseniz katalog ürünlerimiz arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun yanında ürün seçiminde ve tasarımında birlikte karar alabilmemiz mümkündür. İnternet üzerinden verdiğiniz siparişlerinizin Türkiye’nin her yerine hızlı bir şekilde ulaştırılmaktadır. Ekonomik çözümlerimiz ile maliyetlerinizi en aza indirebilmeniz mümkündür. Sizler de poşet imalatı yaptırmak ve bu ihtiyacınıza ekonomik çözümler bulabilmek için bizim ile irtibata geçebilirsiniz.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz