Kurban Poşeti

Kurban, belirli bir ay içerisinde Allah için kesilen hayvanlara denir. Kurbanda etlerin kötü olmasını, bozulmasını ve kokmasını engellemek için üretilen poşetlere kurban poşeti denir. Kurban deri poşetleri, kesilen hayvanın derisinin, teslim edilecek kuruma veya eve hijyenik bir şekilde ulaştırılması için özel olarak kullanılır. Kurban derisi için üretilen poşetler birçok boya sahiptir.

Küçük, büyük ve orta boy olarak kullanıma açık poşetler iki türe ayrılarak küçükbaş hayvanlar için ve büyükbaş hayvanlar ve hayvan derilerini koymak için üretilir. Sağlam naylonlardan üretilen kurban poşeti içinde sızdırma gibi problemler olmaz. Bu sayede kurban etleri içerisindeki deri etlerinden mikrop yayılmasının önüne geçilmiş olur.

Kurban Poşeti Avantajları

Kaliteli poşetler ile birlikte etlerin düzgün paketlenmesi gerekir. Düzgün paketleme yapılan etlerde hiçbir bozulma meydana gelmeyerek güvenli bir şekilde teslim edilmesi sağlanır. Kurbanlarda sızdırmaz, dayanıklı ve kaliteli poşetlerin her boyundan temin etmek gerekir. Dayanıklı poşetlerin olması su geçirmez ve aynı zamanda taşıma kapasitesi yüksek olduğu için kurban poşetleri taşıma esnasında kolaylık sağlar.

Kurban poşetlerinin temel amacı güvenli bir şekilde kurbanları taşımayı sağlamaktır. Birçok avantajı bulunan kurban poşetlerini kullanmak oldukça basittir. Kurban kesmeden önce çeşitli kurban poşetlerini temin etmek kurban kesim işlemi bittikten sonra oldukça önemlidir. Büyük kolaylık sağlayan kurban poşeti sayesinde herhangi bir sorun oluşmaz.

Kurban Poşeti Üretimi

Kurban poşetleri için her hayvana özel olarak boyutları ayarlanan poşetlerin üretimi yapılır. Kurban eti poşeti, bağırsak poşeti, kurban derisi poşeti gibi poşetlerin üretilmesi sayesinde büyük bir kolaylık sağlanmış olur. Tüm poşetlerdeki en önemli özellikler dayanıklılığı ve sızdırmaz olması özelliğidir. Firmanın veya kişinin talepleri doğrultusunda baskılı veya şeffaf poşet olarak üretim yapılır.

İstenilen renkte veya desende üretilen poşetler kişiye teslim edilir. Birbirinden farklı modellerde ve istenilen her desende üretim işlemi gerçekleştirilerek müşteri memnuniyeti önemsenir. Firma üzerinden istek varsa talebe yönelik logo tasarımı ve firmanın istediği baskıyı yaparak memnuniyeti garantileriz.

Kurban Poşetleri Boyutları Nelerdir?

Poşetler arasında ortalama ebat ve ölçüler et poşetinde: 25×40 cm, Bağırsak poşetinde: 30×50 cm ve deri poşetinde ise 30×60 cm’dir. Bu ölçüler ortalamadır. Ölçülerden daha büyük poşetlerin üretimi de yapılmaktadır. Kesilen kurban etinin taşınması için ve etrafta kalan artıkların taşınması için poşet kullanımı gereklidir. Kurban poşeti modelleri içinde minimum 250 KG civarında her poşet modelinde üretim yapılır.

Standart kurban poşetlerinde sadece 2 renk skalası oluşturulur. Bu renklerden hariç belirtilen renk varsa talep üzerine istenilen renkte poşet üretimi sağlanır. Baskılı veya baskısız modeller arasında kurban poşetlerinde tercih müşteriye aittir. 

Kurban Poşeti Ne İşe Yarar? 

Günümüzde yaşadığımız her alanda poşetlere ihtiyacımız vardır. Bir kurtarıcı niteliği gören poşetler sayesinde yaşamı daha basit bir hale getiririz. Kurban poşetlerinin hayatımızdaki yeri de önemlidir. Özellikle son dönemde gelişen teknoloji sayesinde özel poşetlerin üretilmesi ve teknolojik aletlerden kalite kontrolünün yapılması sonucu daha hijyenik bir üretim sağlanmış olur.

Kurban bayramından itibaren hayatımızda yer eden kurban poşetlerini önceden temin ederek evimizde hazır bir halde tutabiliriz. Kurban poşeti kokusuz olarak etlere koku sinmesinin önüne geçer. Mikroorganizmaları dışarı aktarmayarak etleri güvenli bir şekilde korur. Kapasitesinin büyük olması sebebiyle rahat taşınır ve kilosu yüksek etler kolaylıkla içerisine konulabilir. Etlerin ve hayvan sakatatlarının bozulmasını engeller. Etlerin bozulmuş olmasını engellemek için düzgün bir paketleme işi yaparak kaliteli poşetler tercih edilir. 

Kurban Poşeti Şeffaf Mı Olmalı? 

Kurbanı kesilen kişilerin hızlı bir şekilde ürünlerinin paketlenme işlemi gerçekleştirilmelidir. Kurbanları koyarken kişinin talebine yönelik poşet seçimi yapılır. Baskılı veya baskısız, küçük boyut veya büyük boyut olarak poşetler ayrılır.

Genel olarak çoğu müşteri poşetlerin şeffaf olmasını talep eder. Baskılı poşetler isteyen firmalar kendi logoları üzerinden işlem yapacağı için çoğunlukla firmalar baskılı poşetleri tercih etmektedir. Tamamen müşterilere yönelik baskı veya şeffaf poşet üretimi yapılır. 

Kurban Poşeti Zararlı Mıdır? 

Poşetler içeriğinde naylon ve plastik malzeme içerir. Naylonun zararlı olduğu söylentiler içerisinde olsa da naylon karışımlı kurban poşetlerinde hijyen kesinlikle sağlanır. Hijyenik poşetler sağlığa zararlı değildir. Özel malzemelerden üretilen poşetlerde zararlı kimyasallar içermez. Bu nedenle kurban poşeti dayanıklı olması sebebiyle kalitesinden ödün vermez.

Kaliteli ve suya dayanıklı malzemelerden üretilen poşetlerde sızdırma gibi sorunlar meydana gelmeyeceği için güvenle tercih edilir. Güvenilir poşetler müşterilerin memnuniyeti için özel olarak tasarlanır. Kurban poşetleri tüm kategorilerinde basit kimyasallardan uzak ve içeriğindeki naylon ve plastiklerin zararsız olmasıyla güvenli bir şekilde kurban etleri koyulur. 

Kurban Poşeti Kaliteli Hizmet

Kurban poşetlerinin etleri korumak ve kolay bir şekilde taşımak için üretilmesiyle birlikte her zaman kaliteli bir hizmet sunulmuş olur. Güvenilir bir firma olarak istediğiniz tasarımda ve baskıda üretilen poşetler sayesinde talepleriniz doğrultusunda firmamızdan istediğiniz ürünü temin edebilirsiniz. Güvenle alınan ürünlerde hiçbir sorun yaşamayarak müşterilerin son derece memnun olması önemlidir.

Ortalama boylarda ve istenilen baskılarda poşetlerin müşterilerle buluşması için güvenilir bir hizmet verilir. Bu hizmet sayesinde kurban etlerinde bir bozulma sorunuyla karşı karşı kalınmayarak etler özenli bir şekilde paketlenir. Kaliteli ve dayanıklı kurban poşeti üretimi sayesinde en iyi hizmet müşterilere sunulmuş olur.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz