Market Poşeti Nasıl Üretilir?

Plastikler, son yıllarda hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir. 21. Yüzyılda ana malzeme olarak plastikler öne çıkıyor. Kullanım açısından kolaylık, hafiflik, esneklik, kolay işlene bilirlik gibi pek çok avantajı olduğundan çok yerde görüyor ve kullanıyoruz. Market Poşetleri HDPE plastiğinden üretilmektedir. HDPE yüksek yoğunluklu polietilen malzemesidir. Dayanıklılığı yüksek ve güçlü plastikler arasındadır. Market poşetleri, üretiminde kullanılan YYPE (yüksek yoğunluklu polietilen) birçok sektör de kullanılmaktadır.

Market Poşeti Üretim Süreçleri

Günlük yaşantımızda kullandığımız, alıştığımız ürünlerin üretim aşaması baktığımızda bize karmaşık gelebilir. Bu ürünlerin başında market poşetleri gelmektedir. Baktığımızda sadece alışverişlerde değil, alışverişlerden sonra da kullanılmaya devam edilen market poşetler; bir tasarım süreci sonucunda üretilmektedir.

İmalatında kullanılan makinelerin ısı dereceleri kontrol edilerek bir eleme süzgecinden geçirilir ve sağlığı tehdit etmeyen alternatifler uygulanır. Ebat ve genişliği ayarlaması yapılarak, market poşetini rulo şeklinde hazırlamaktayız. İçerindeki renk tonunu belirleyen maddeler ise zararsızdır. Orjinal hammadde rengi şeffaf özelliktedir, istenilen renklerde üretimi yapılmaktadır.  Market poşeti üretimimiz her sektör için uygun performansta üretilmektedir.

Poşet Üretiminde Kullanılan Yapılar

Karbon ve hidrojen atomlarından oluşan organik bir yapı olan polietilen baskılı poşet üretimde kullanılmaya başlanmıştır. Son yıllarda üretim maliyetini en aza indirgemek için, polietilene organik olarak bulunabilen bir mineral olan kalsiyum karbonat katılmaktadır. Bu aslında tebeşir ya da mermer tozudur. Kalsiyum karbonat sakız ile diş macununda da kullanılabilecek kadar zararsız bir maddedir. Geri dönüşümü ise, organik olan plastik, doğada tüketildiğinde inorganik olan bu mineral geriye kalır. Enerji kaynağı olarak mikroorganizmalar, karbon bazlı maddeleri kendi hayatlarının devamlılığı için tüketir. Oksijen ile karbon hücre içinde okside olarak karbondioksite dönüştürülür.

Hidrojen ise suya dönüşecektir. Plastikler işte bu şekilde mikroorganizmalar tarafından sindirime uğrarlar. Böylelikle gıda ile temas edebilecek plastiklerin üretiminde eser miktarda kullanılan katkı maddeleri insan sağlığına zarar vermeyecek maddelerden seçilmektedir. Hammaddesi plastik olan poşetler, ortalama doğada 8-9 yılda çözünerek tamamen yok olabilir. Üretimdeki bu yeni teknolojiler ile daha kısa sürede çözünmekte, yok olması 1 yıla kadar düşmektedir.

Kullanım kolaylığı, hafiflik, esneklik ve kolay işlene bilirlik gibi sunulan pek çok avantaj ile tüketim malzemesi satan sektörler için vazgeçilmez bir ürün haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretim işlemlerinde çok farklı ve zararsız malzemeler kullanılmaya başlanmıştır. Firma olarak önce çevre dostu üretim misyonuyla çalışmaktayız. Firma olarak önce çevre dostu üretim misyonuyla çalışmaktayız.

Market Poşeti İmalatı Çeşitleri

Market poşeti imalatı ürünlerin büyüklükleri ve özelliklerine göre seçenekler sunmaktadır. Kullanım açısından içerisine konulacak olan şeylerin miktarını, tercih edilen market poşet büyüklüğünü doğrudan etkilemektedir. Küçük, orta ve büyük boy baskılı poşetler isteğe bağlı ölçü ve ebatta üretilebilmektedir. Büyük boy baskılı poşet seçenekleri toptan satış yapan marketler için uygun bulunmaktadır. Ebat ve genişlik dışında poşetlerin sahip olduğu diğer özellikler de seçenekler arasında bulunur. Körük ve güçlendirilmiş tutma kısmı gibi özellikleri olan poşetler ise tercihe göre üretilmektedir. Körük kısmı ile üretilen poşetler diğer poşetlere göre daha dayanıklı ve sağlamdır. Daha fazla taşıma kapasitesine sahiptir. Taşıma kısmında güçlendirme tercih edilen poşetler özellikle büyük boy poşetler içindir. Ürün seçenekleri müşterilerin tercihlerine göre belirlenmektedir. Müşterinin tercihine bağlı firmamız poşet çeşitliliği sağlamaktadır.

Satılan ürün çeşitliliğine ve boyutlarına göre firmamızda farklı baskılı poşet çeşitleri tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır. Market poşeti örneklerinin içerisinde en sık kullanılanları ve tercih edilenleri atlet poşetler oluşturmaktadır. Tasarımından dolayı bu adı alan atlet poşetler, az ya da çok dayanıklılığa sahiptirler. Atlet poşetin dayanıklılığını ve kalitesi poşetin maliyeti konusunda belirleyici olmaktadır.  Siyah ve beyaz renkte üretim yapmaktayız. İstenirse poşetlerin farklı renklerde üretilmesi mümkün olmaktadır. Baskılı poşet üretiminde poşetin kalınlığını belirleyen; tercih edilen yumuşaklık, parlaklık ve dayanıklılık olmaktadır.

Market poşet örneklerinden en çok tercih edilen atlet poşetlerde, LDPE ve HDPE olmak üzere farklı malzemeler kullanılmaktadır. Yoğunluğu az olarak bilinen polietilen yani LDPE ile üretim yapılan poşetlerin üretimi yüksek maliyetli olabilir. Bu ürünlerde dayanıklılık yüksek olmaktadır.  Firmamızda atlet poşet üretimi yapılmaktadır.

Üretim aşamasındaki atlet poşetlerin maliyetini düşürmek için son yıllarda daha çok HDPE kullanılmaktadır. 1 kg atlet Poşet içerisinde kaç adet olacağını belirleyen faktör buna bağlıdır. Bu sayıyı artırmak için yüksek yoğunlukta farklı inceliklere inilebilir. Ancak bu şekilde üretimi yapılan poşetlerin, keskin ve sivri uçlu materyallerin taşınması güvenli değildir. Poşetin üretiminde kullanılan malzeme ince yapılı bir malzeme olduğundan poşet kolaylıkla yırtılabilir. Kalitesi ve dayanıklılığı düşüktür.

Baskılı Market Poşeti

Market poşeti üretimi denildiğinde önemli konulardan biri de baskılı olarak üretilen market poşetleridir. Baskılı poşetlerin de öncelik amacı taşıma işlevidir. Bu amacının yanında asıl amacı ise üzerinde bulunan reklam baskısı ile işletmelerin tanıtılmasıdır. İşletmeler böylelikle bir külfet ödemeden reklam da yapmaktadırlar. 

Baskı için geniş bir tasarım tercihi sunulmaktadır. İşletmelerin isteğine göre, talep edilen renk, marka ve logo baskısı ile birlikte işletmelerin iletişim bilgileri de poşetlerin üzerinde yer alabilir. Poşet örnekleri arasında farklılığın olması için en temel uygulama olarak baskıdan yararlanılmaktadır. Baskılı alışveriş poşetlerinin dışında, desenli hazır poşetlerinde üretimi yapılmaktadır. Firmamızda istenilen baskı yapılmaktadır. Firmamız, market poşeti üretimi konusunda gelişen teknolojiye uyum sağlamakta ve kendini her geçen gün geliştirmektedir.

Menü
Nasıl Yardımcı Olabiliriz? Lütfen İletişime Geçiniz